Я встала з ранку, налила кави, підійшла до вікна, глянула на ранкове сонце і зрозуміла, що я щаслива.
Невідомий автор

Благородна арабіка


Благородна арабіка Арабіка Бразилія Жовтий Бурбон Виразна робуста

Бразилія Сантос
Арабіка Болівія
Арабіка Танзанія
Ефіопія Сідамо
Замбія
Зімбабве ААА
Індія Плантейшн
Колумбія Супремо
Коста-ріка Тарразу
Нікарагуа
Панама
Папуа Нова Гвінея
Перу
Сальвадор
Танзанія
Колумбія без кофеїну
Непал Еверест

Види і сорти кави

На Землі росте кілька основних видів кави (кавового дерева):
 - Перший з них - арабіка. Арабіка лідирує за багатьма показниками. Наприклад, за кількістю сортів, по частці продажів в світовій торгівлі, по виробництву кавових зерен в світі,
 - Другий - робуста. Він був виявлений тільки в середині 18 століття. Лідер по виробництву робусти - Африка,
 - Третій і останній вид кави - ліберіка. Ліберіка відрізняється дуже низькими врожаями, великою примхливістю і відсутністю попиту.

Перш за все потрібно звернути увагу на види кави, яких існує безліч, але з яких тільки два - арабіка і робуста - представляють інтерес і мають цінність як види кави. Інші або додаються в суміші зрідка (ліберіка), або взагалі не мають ніякого значення для ринку. Окреслені вище види кави можуть застосовуватися окремо або в сумішах, але абсолютна більшість воліє арабіку, більш м'яку і менш міцну. Арабіка і сорти кави цього виду займають чільні позиції на ринку.

Багато хто вважає, що види кави - це все, що потрібно знати, збираючись за покупками, а сорти кави нібито вже не мають принципових відмінностей. Ця думка, звичайно, абсолютно помилково. Види кави - це тільки початок, а крім сортів існують ще різні марки кави та суміші, і крім того, навіть в межах одного сорту має значення навіть місцезнаходження плантації і час, коли був зібраний урожай. На якість, смак і аромат зерен впливають десятки

чинників.

Кількість сортів аравійського дерева Арабіка, які використовують сьогодні в кавовій промисловості - 45-50 сортів. Термін з моменту цвітіння по момент дозрівання плодів - 6-7 місяців. Кількість урожаїв в рік - 1-2. Основний критерій кількості врожаїв - чергування сезонів посухи і дощів. Зазвичай розмножується життєздатним насінням.